Mateřská škola Zborovice

Úkoly 18.5.- 22.5

Téma týdne: Planeta Země

Pohybové činnosti: Pohyb. hra Země baletka-udržet rovnováhu, obratnost při otáčení  udělej kolébku, kotoul, váhu.  Zahrajte si hru ,,Štronzo“—jako na sochy, zrušení strnutí  slovem ,,portamento“.   Udělejte si překážkovou dráhu (překážky by mohly být různé planety) a obíhejte, zastavujte u planet a pojmenovávejte je( KLIDNĚ SI I VYMÝŠLEJTE, třeba planeta polštářová…)

Rozumové, jazykové, literární č.:   Prohlédněte encyklopedie o přírodě na Zemi, poznávejte naše a cizokrajná zvířata.   Povídejte si nad pracovním listem Jaké jsi sluníčko, pěkně po dospělém opakuj říkanku, viz. příloha  Prac. list ,,Co slyšíš“, viz.příloha                                                                                

Předmatematické č.:  vytiskněte nebo překreslete na A4 pracovní listy s geom. tvary, viz. příloha   Která známá planeta je největší a nejmenší? A co Země? Porovnej je.

Výtvarné, pracovní, polytechnické č.: Namaluj si vodovkami planety a vesmír a umíš i raketu? Udělejte si vesmírný koutek, raketu můžete např. vyrobit z ruliček a alobalu. Ze stavebnice vytvořte vesmírnou základnu.

Hudební č.:  Najděte např. na Youtube písničku od J. Vodňanského  ,,Kolik je na světě moří“ a naučte se refrén nebo někdo zvládne celou??? ,,Pekla vdolky“ umíte zazpívat, tak si u zpívání poskočte přísunným krokem stranou a vpřed.

Enviromentální č.:  Vyber si pěknou suchou fazolku. Chceš pozorovat, jak ožije? Přes noc jí namoč. Ráno jí přendej na misku s vatou a zalej. A pak čekej, co se bude dít. Budeš potřebovat trpělivost! Ale jednoho dne se objeví klíček. Zasaď si naklíčenou fazolku a zase čekej, co se bude dít.