Mateřská škola Zborovice

Úkoly od 18.5. do 22.5.

Téma týdne: Planeta Země

Pohybové činnosti: Pohyb.hra Země baletka- udržet rovnováhu,obratnost při otáčení  udělej kolébku, kotoul, váhu.  Zahrajte si hru ,,Štronzo“—jako na sochy, zrušení strnutí  slovem ,,portamento“    Udělejta si překážkovou dráhu( překážky by mohly být různé planety) a obíhejte,zastavujte u planet a pojmenovávejte je( KLIDNĚ SI I VYMÝŠLEJTE, třeba planeta polštářová…)

Rozumové, jazykové, literární č.:  Prohlédněte encyklopedie o přírodě na Zemi, poznávejte naše a cizokrajná zvířata    Povídejte si nad pracovním listem Jaké jsi sluníčko, pěkně po dospělém opakuj říkanku, viz.příloha   Prac. list ,,Co slyšíš“, viz.příloha                                                                                

Předmatematické č.:   vytiskněte nebo překreslete na A4 prac.listy s geom.tvary, viz.příloha   Která známá planeta je největší a nejmenší? A co Země? Porovnej je.

Výtvarné, pracovní, polytechnické č.:  Namaluj si vodovkami planety a vesmír  a umíš i raketu? Udělejte si vesmírný koutek, raketu můžete např. vyrobit z ruliček a alobalu. Ze stavebnice vytvořte vesmírnou základnu…..

Hudební č.: ♫  Najděte např. na Yotube písničku od J. Vodňanského ,,Kolik je na světě moří“ a naučte se refrén nebo někdo zvládne celou??? ,,Pekla vdolky“ umíte zazpívat, tak si u zpívání poskočte přísunným krokem stranou a vpřed.

Enviromentální č.: ☼ Vyber si pěknou suchou fazolku. Chceš pozorovat, jak ožije? Přes noc jí namoč. Ráno jí přendej na misku s vatou a zalej. A pak čekej,co se bude dít. Budeš potřebovat trpělivost! Ale jednoho dne se objeví klíček. Zasaď si naklíčenou fazolku a zase čekej, co se bude dít.☼