Škola v přírodě-4. den

Dopolední program po snídani byl směrován k našemu oblíbenému jezeru Hamr, a protože bylo dneska krásné počasí, tak jsme měli možnost dohlédnout až na Ještěd. Víte, že vypadá jako obrácená sklenička? To jsme se dozvěděli v našem kvízu, který jsme pro děti připravili.

Nechali jsme dětem popustit jejich fantazii, jak se dokáží samy v přírodě zabavit. Někdo stavěl hrad z písku, další si našel kameny a dělal z nich obrazce, větší část dětí se zabavila hrou na honěnou.

Některé děti se zabavily hodem „žabek“, při hře však došlo k spadnutí kšiltovky do jezera, čímž začalo největší dobrodružství, jak dostat kšiltovku z vody ven. Naštěstí nás zachránila paní asistentka, která má pro strach uděláno a celou situaci vyřešila.

Po obědě děti nakreslily obrázky a poděkovaly tak panu kuchaři a paní provozní za dobré jídlo a vstřícné chování. Na posilněnou dostaly nanuka a vydaly se na bojovku do lesa.

Při bojovce si všichni vyzkoušeli týmového ducha. Každá třída našla svůj poklad, a nakonec se všichni rozloučili s lesem.